суббота, 26 июля 2014 г.

Рутина праці і радість знахідки - будні дослідників

22-24 липня 2014 р. відбулася робоча зустріч істориків Церкви та богословіву Свято-Успенському монастирі оо. Василіан  у Варшаві, в рамках приготування до Ювілею 400-ліття  затвердження Конституцій Конгрегації Пресв. Трійці у Литві, яка стала основою сучасного Василіанського Чину , яку організував Протоігумен Свято-Покровської провінції у Польщі о. Ігор Гарасим, ЧСВВ, який познайомив учасників з фондами бібліотеки і архіву Василіан у Варшаві. Перше знайомство з Василіанським архівом у Варшаві (ВАВ) дало позитивний результат. Адже у архіві в є лист повідомлення про життя і обставин смерті Слуги Божого о. Григорія Балагурака, ЧСВВ. Також серед кореспонденції о. Павла Пушкарського є лист запит з м. Іваї, Бразилія о. Іринея Вігоринського про життя і долю о. Єремії Ломницького, який помер у Симбірську з наміром зібрати свідчення і документи про його життя у Сибірі через о. Полікарпа Панчишина, який перебував у Сибірі.
Такі документи як правило потрібні до процесу його беатифікації і зацікавлення у 1961 р. свідчить про тривалий і поширення культу серед вірних у Бразилії слави чеснот ченця який жив в Галичині і загинув у Сибірі від дня смерті, якого пройшло уже понад 50 років .
 ВАВ, ф. 4, спр. 2, од. 9, о. Григорій Балагурак, ЧСВВ
Справа істориків копітка і рутинна, однак  такі знахідки документів сторицею винагороджує зусилля дослідників, адже доказує істину Память праведника буде вічна лихої слави він не боїться.
о. Полікарп, ЧСВВ

Комментариев нет:

Отправить комментарий