среда, 26 сентября 2012 г.

Слуга Божий Йосиф Осташевський

Місія Постуляції отримала офіційне повідомлення Управління СБУ у Львові про  Слугу Божого Йосифа Осташевського. Отця Йосифа було засуджено радянською владою за "антирадянську діяльність" і матеріали архівної кримінальної справи знаходяться у Львівському обласному архіві.  Вдалося скопіювати матеріали Кримінальної справи П – 31472 у справі про звинуваченню Осташевського Йосифа Антоновича.
З матеріалів справи стає відомо що його арештовано 18 березня 1946 р, з с. Підберізці, де він був душпастирем та в вязниці на Лонцького, де він був під слідством понад рік. 29 березня 1947 р. Слугу Божого засуджено до 8 років виправно-трудових робіт за антирадянську діяльність. Обставин і дати смерті, або дати можливого звільнення у справі немає. 30 грудня 1993 р. отця Йосифа було повністю реабілітовано Прокуратурою Львівськеої обл. Матеріали кримінальних справ це справжня знахідка для дослідників, яка допомагає пролити світло на останній період життя Слуги Божого  Йосифа Осташевського. Поряд зі свідченнями таких авторитетних свідків як Кир Йосифа Сліпого, справа є німим але промовистим доказом ісповідання віри Слуги Божого перед радяськими каральними органами.

среда, 25 июля 2012 г.

Архіви, документи, свідчення


 Офіційні документи Апостольскої столиці стосовно беатифікації






Митрополит Андрей Шептицький на захист життя євреїв у часі ІІ Світової війни

Улітку 2012 р. у руки Кир Михаїла Гринчишина, голови Постуляції було передано електронна версія архіву Натана Левіна, відомого книгою "Мандрівка через світ іллюзій". Ці матеріали зберігаються під номером 2004.609 в
United States Holocaust Memorial Museum Archives- Finding Aid
 Серед документів письмові свідчення євреїв які своїм життям завдячують милосердю Кир Андрея.
Митрополит Андрей у зверненні до духовенства 1 липня 1941 р. в день окупації Львова німецькими військами відкрито засудив гріх "чоловіковбивства" закликаючи вірних не вдаватися до насильства.

Звіт Кир Андрея, 1942
Друге послання Кир Андрея "Не вбий" з листопада 1942 було викликане масовою стратою євреїв у Львівському гетто у посланні Митрополит відверто засуджує як гріх вбивства так і расову ненависть.
Відомими є два звіти Кир Андрея які він через нунція Орсеніго передав папі Пію ХІІ де описав анти-єврейський терор німецьких окупаційних військ 
Унів,1943 Студити і діти євреїв
Митрополит Андрей усіх євреїв які зверталися до нього про допомогу приймав у палатах Юра, переховував у бібліотеці, горищі, а в слушний час переправляв в монастир в Уневі, де юнаки отримували документи про Хрещення і для легалізації перед німецькою владою одягали монашу одежу. Переховували їх з ризиком для життя монахи Студити під настоятельством блаженного Климентія Шептицького понад два роки з 1942 по 1944 р.